Meža eksperti

Tu vēl vari paspēt piedalīties akcijā saules paneļu uzstādīšanai!

2023. gada 20. janvāris
Saules paneļu uzstādīšana

Izmanto MEŽA EKSPERTU saules paneļu ienesīguma kalkulatoru un aprēķini, cik lielu ietaupījumu gadā var gūt Tava mājsaimniecība!

Kā labāk investēt par mežu saņemto naudu? Pēc MEŽA EKSPERTU aprēķiniem, pašlaik investīciju atdeve no meža īpašumā augošiem kokiem ir kļuvusi mazāka nekā atdeve no saules paneļu uzstādīšanas un enerģijas ražošanas mājsaimniecībās. Tāpēc ir vērts pārdomāt saules paneļu uzstādīšanu, jo salīdzinot elektroenerģijas ietaupījumu un ienākumus no 1 ha augoša meža, kopējais ietaupījums gadā vidējā mājsaimniecībā būs 469 eiro par labu saules paneļu parkam.

Cik ilgs būs mājsaimniecībā uzstādīto saules paneļu atmaksāšanās laiks, ir atkarīgs no elektroenerģijas patēriņa, tāpat no saražotās elektroenerģijas apjoma un laikapstākļiem, taču ekspertu ieteikums ir viennozīmīgs – jo lielāks būs mājsaimniecībā saražotās elektroenerģiju pašpatēriņš un mazāk nāksies nodot tīklā, jo izdevīgāk. Saules paneļu kompleksa projekta vidējais atmaksāšanās periods (ja nebūs 100% valsts atbalsta) var būt 3-4 gadi.

Vairāk par saules paneļu izdevīgumu lasi MEŽA EKSPERTU valdes priekšsēdētāja Reinholda Pelšes rakstā portālā DELFI.

Atgādinām MEŽA EKSPERTU izstrādātais cenu kalkulators visprecīzāk Latvijā noteiks arī meža īpašuma tirgus cenu, jo izmanto unikālu algoritmu mežaudzes vērtēšanā. Ar prieku palīdzēsim jebkuros citos mežsaimniecības un meža īpašumu darījumu jautājumos, jo MEŽA EKSPERTI – TAVS PALĪGS MEŽA DŽUNGĻOS!

Uz saziņu
Tavi MEŽA EKSPERTI